Objednávkový formulár

formulár neobsahuje žiadne položky

INFOLINKA 0907 120 902
PinkTown na facebooku
  • Aloe Vera

    Využite konzultácie s kvalifikovanou odborníčkou na Aloe Vera prostredníctvom infolinky 0907 120 902 Denne od 8.00 do 19.00

Detail článku

Aloe vera – pleťový zázrak

Dátum: 25.01.2011

„Zdroj večnej mladosti"
Ako jej hovorili Mayovia. Egypťania ju nazývali „Krvou bohov“ a „Rastlinou nesmrteľnosti".
Aloe vera je rastlina s obsahom veľkého množstva antioxidantov, ktoré napomáhajú udržiavať zdravý vzhľad pleti. Vyživuje pokožku, zvyšuje tvorbu kolagénu a elastínu a stimuluje regeneráciu porušených tkanív. Saponíny obsiahnuté v aloe vera pôsobia ako prírodný čistiaci prostriedok.

V šupke dužinatých listov a v tenučkej vláknitej vrstve pod ňou sa však nachádza aj aloín, látka so silným laxatívnym účinkom. Čistú dreň zbavenú tejto negatívnej zložky dostať v lekárňach ako potravinový doplnok a je vhodná ako podporná liečba pri zažívacích a črevných problémoch. V súčasnosti sa skúma jej možné využitie dokonca pri liečbe AIDSu a niektorých rakovinových ochorení. Aloe vera má adaptogénne vlastnosti, čo znamená, že každý človek z nej využíva len tie látky, ktoré potrebuje. Preto sa jej účinky líšia od osoby k osobe.

Aloe pre nádhernú pleť
Ozajstný kokteil zdravia a vitality sa nachádza v šťave dužinatých listov. Na vonkajšie použitie je najvhodnejšia aloe vera vo forme gélu, ktorý je bohatý na protizápalové látky. Zmierňuje bolesť, potláča zápal, zmenšuje opuchy. Svojím chladivým a upokojujúcim účinkom pôsobí priam zázračne na spálenú pokožku po opaľovaní a je vhodný aj na súboj s menšími vyrážkami, drobnými popáleninami, reznými ranami, štípancami od hmyzu.

Zmierňuje aj bolesť pri ľahších vykĺbeninách a účinne zaberá pri niektorých formách ekzému. Súčasný trh ponúka radu prípravkov s obsahom tohto „zeleného pleťového zázraku“. Z nich si môžete vybrať tie, ktoré vašej pleti i životnému štýlu najviac vyhovujú.

Ak máte citlivú a jemnú pleť, najvodnejším výberom bude pre vás pleťový krém. Má harmonizačné účinky a navracia pleti jej prirodzenú rovnováhu. Čistí, osvieži, má upokojujúce účinky a zmierňuje podráždenie pleti.

Ak sa chcete celá zabaliť do vonnej aloe vera, zaobstarajte si telové mlieko a natierajte sa po kúpeli. Poskytne pokožke potrebnú vlhkosť, zároveň jej dodáva pružnosť, vláčnosť a zamatovú hebkosť. Aloe vera gél je ideálny po opaľovaní, denné a nočné krémy a chladiace gély sú zvlášť vhodné na menšie časti pokožky, uvoľňujú a zároveň osviežia pleť.

Vďaka veľkému počtu vitálnych látok by aloe vera nemala chýbať na poličkách žiadnej domácnosti. Je ideálnym pomocníkom nielen pri problematickej pleti, ale dokáže telo takisto zbaviť jedov, škodlivín a kyselín, ďalej posilňuje imunitný systém a aktivizuje samoliečiace sily, reguluje telesné funkcie a pri mnohých ochoreniach je zmysluplnou sprievodnou terapiou. Ak si dokonca dáte drink s aloe vera, stabilizuje to aj váš nervový stav.

Produkty k článku