Objednávkový formulár

formulár neobsahuje žiadne položky

INFOLINKA 0907 120 902
PinkTown na facebooku
  • Aloe Vera

    Využite konzultácie s kvalifikovanou odborníčkou na Aloe Vera prostredníctvom infolinky 0907 120 902 Denne od 8.00 do 19.00

Detail článku

Oslobodte Vaše kĺby od bolesti s Aloe Vera FREEMOVE

Dátum: 02.02.2011

Osteoartróza je degeneratívne  ochorenie kĺbov, spôsobené úbytkom kĺbovej chrupavky, zmenami postihujúcimi kĺb, okolité kosti, väzivo a mäkké časti v okolí kĺbov.Najčastejšie postihuje bedrové a kolenné kĺby, môže sa však vyskytnúť i na kĺboch rúk alebo chrbtici.Pretože artróza je ochorenie, ktoré súvisí so starnutím, postihuje 70% päťdesiatročných ľudí a 90% sedemdesiatročných .Je to chronické ochorenie, ktoré človeka neohrozuje priamo na živote, ale znižuje pohyblivosť, pôsobí bolesti a tým znižuje kvalitu života.

Medzi základné príznaky začínajúcej artrózy patria:

-citlivosť na chlad a zmeny počasia

-stuhnuté kĺby na začiatku pohybu

-bolesti pri zmene polohy

-bolesti pri pohybe(vo vyšších štádiách aj v kľude)

-bolesti pri námahe kĺbu

-bolesti svalov a výrazné zníženie pohyblivosti

 

Vznik artrózy spôsobujú:

1.vnútorné faktory – genetické  Príkladom je postihnutie koncových kĺbov prstov na rukách, takzvaná Heberdenova artróza, ktorá je zo 70% podmienená dedične a postihuje väčšinou ženy.Pri postihnutých bedrových kĺboch je dedičný vplyv menší.

2.vonkajšie faktory – nesprávna výživa, nedostatok primeraného pohybu, obezita (postihnuté bývajú hlavne kolenné a bedrové kĺby).

 

Liečba artrózy je:

1.farmakologická – analgetická, antireumatická – lokálne použitie anestetík a antiflogistík vo forme mastí a gélov.

2.nefarmakologická – rehabilitačná

3.chirurgická – umelý kĺb – endoprotéza

 

Na našom trhu sa už dlhší čas vyskytujú prípravky s obsahom kolagénových artronutraceutík.V posledných rokoch sa však ukazuje nesmierne priaznivý vplyv chondroprotektív na báze glukosaminglykónov – chondroitínu a glukosaminsulfátov a MSM.Práve tieto látky tvoria súčasť prípravku ALOE VERA FREEMOVE.

 

Glukosaminsulfát  tvorí prirodzenú súčasť kĺbových chrupaviek a synoviálnej tekutiny.Je to látka telu vlastná, ktorá sa tvorí z krvného cukru. Je stavebným kameňom kĺbového maziva a stimuluje chondrocyty(bunky chrupavky) na produkciu kolagénu a proteoglykánov. Postupnou regeneráciou chrupaviek sa zlepšuje pohyblivosť kĺbov, zmieňujú sa zápalové procesy a bolestivosť. Okrem toho pomáha ukladať do kostí vápnik. Pôsobí tiež preventívne proti dne, zápalu kĺbov, zápalu šliach a svalovým bolestiam. Jeho podávanie znižuje spotrebu liekov proti bolesti(a tým aj riziko ich nežiadúcich účinkov), pričom sám nemá nepriaznivé vedľajšie účinky. Je vhodný aj ako prevencia artrózy pre ľudí ťažko fyzicky pracujúcich, športovcov, po úrazoch a športových zraneniach a pre ľudí s nadváhou.

 

Chondroitinsulfát  je základnou stavebnou zložkou pri obnove a tvorbe chrupaviek. Patrí k hlavným zložkám medzibunkovej hmoty chrupavky. Odporúča sa hlavne starším ľuďom, ťažko fyzicky pracujúcim a športovcom. Tým,že chondroitinsulfát chráni a vyživuje chrupavky, znižuje bolestivosť kĺbu, pôsobí protizápalovo a brzdí aktivitu enzýmov poškodzujúcich chrupavku. Umožňuje tak znížiť potrebu analgetík a antireumatík.

MSM (methylsulfonylmethan)  je organická zlúčenina síry. Je známe, že síra pomáha udržiavať dobrú kvalitu pokožky, vlasov a nechtov, a podieľa sa na tvorbe kostí a spojivových tkanív. Má vplyv na tvorbu kolagénu a výstavbu glukosamínov. Okrem osteoporózy sa MSM používa pri liečbe akné, popálenín, alergií, kandidóz, dny, pri hojení rán a pri svalových a kĺbových bolestiach(hlavne u športovcov).

 

ALOE VERA FREEMOVE  obsahuje uvedené zlúčeniny (MSM, GAS, CHS) v prostredí gélu z ALOE, ktorý je kokteilom vitamínov, minerálov, enzýmov a ďaľších biologicky aktívnych látok. Aloe je nielen nosičom, ktorý zlepšuje vstrebávanie a biologickú dostupnosť týchto látok, ale naviac pôsobí svojim vlastným zložením a účinkom, a to na úrovni detoxikácie, regenerácie, výživy a zmierňovaním zápalovej reakcie. Je teda vhodnou alternatívou Aloe Vera Gélu a preparátov pre ľudí, ktorý majú zvýšené riziko osteoporózy a vhodnou doplnkovou liečbou pre stabilizáciu a zmiernenie príznakov tohto ochorenia.

 

Dôležitá je pravidelnosť pri užívaní, za minimálnu dávku je možné považovať  90 ml, rozdelených do 3 denných dávok počas minimálne 2 mesiacov, v pravidelných kúrach 4 x za rok. Pokiaľ užívame preventívne, stačí mesačná kúra 4 x ročne.

 

Do Vašej pozornosti


Využite konzultácie s kvalifikovanou odborníčkou na Aloe Vera prostredníctvom našej web stránky – konzultačná infolinka  0907 120 902

                                     Denne od 8.00  do 19.00

 

 

 

Produkty k článku